Tarlanın ortasında dev obruk oluştu

Siirt merkeze bağlı Doluharman köyünde 19 dönümlük tarlada yaklaşık 500 metre çapında, 15 metre derinliğinde obruk oluştu. Obruğun kendilerini tedirgin ettiğini belirten çiftçilerden Sakin Kavak, 30 yıldır çiftçilik yaptığını, şimdiye kadar böyle bir olaya ilk defa şahit olduğunu dile getirdi. Sabah tarlaya geldiğinde oluşan obruğu gördüğünde şaşırdığını söyleyen Kavak, “Tarlaya gelince baktım su doluydu. 30 […]

 Tarlanın ortasında dev obruk oluştu

21.04.2022 - 20:03

Güncelleme : 21.04.2022 - 20:04

Siirt merkeze bağlı Doluharman köyünde 19 dönümlük tarlada yaklaşık 500 metre çapında, 15 metre derinliğinde obruk oluştu.

Obruğun kendilerini tedirgin ettiğini belirten çiftçilerden Sakin Kavak, 30 yıldır çiftçilik yaptığını, şimdiye kadar böyle bir olaya ilk defa şahit olduğunu dile getirdi.

Sabah tarlaya geldiğinde oluşan obruğu gördüğünde şaşırdığını söyleyen Kavak, “Tarlaya gelince baktım su doluydu. 30 yıldır çiftçilik yapıyorum hayatımda ilk defa böyle bir şey görüyorum. Biz, devletten yardım istiyoruz. Şimdi tarla zamanıdır, tarlada da çalışamıyoruz ne yapacağımızı da bilmiyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın