Çöl tozu rüzgarla birlikte etkisini arttırdı, göz açtırmadı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda “Ülkemizin batı ve iç kesimlerine Afrika üzerinden Toz Taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan bölgelerde çamur şeklinde yağış, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denilmişti. Sabah saatlerinde Suriye üzerinden gelen toz fırtınası, Şanlıurfa merkez ve sınır ilçelerinde etkili oldu. Rüzgarla birlikte etkisini artıran […]

 Çöl tozu rüzgarla birlikte etkisini arttırdı, göz açtırmadı

19.04.2022 - 18:17

Güncelleme : 19.04.2022 - 18:17

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda “Ülkemizin batı ve iç kesimlerine Afrika üzerinden Toz Taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan bölgelerde çamur şeklinde yağış, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denilmişti.

Sabah saatlerinde Suriye üzerinden gelen toz fırtınası, Şanlıurfa merkez ve sınır ilçelerinde etkili oldu. Rüzgarla birlikte etkisini artıran toz bulutu, cadde ve sokaklarda vatandaşları olumsuz etkiledi. Yer yer 100 metrenin altına inen görüş mesafesi nedeniyle sürücüler de zor anlar yaşadı. Temel ihtiyaçları için dışarı çıkan vatandaşlar, toz fırtınası nedeniyle nefes almakta zorlandıklarını söyledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın