Kazakistan’da son durum

Kazakistan’da bir haftadır süren protestolardaki insani bilanço açıklandı. Sağlık Bakanlığı’nın bildirdiğine göre, 2’si çocuk 164 kişi yaşamını yitirdi. Kazakistan Cumhurbaşkanlığı’ndan da açıklama geldi. Şiddet olaylarına dönüşen protesto gösterilerinde, hafta boyunca 5 bin 800 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu. İlgili Haber Rusya’da Nasıl Tıp Okuyabilirim? Ülke genelinde gözaltına alınanların sayısının 5 bin 135’e çıktığı ifade edilen açıklamada, […]

 Kazakistan’da son durum

09.01.2022 - 19:42

Güncelleme : 09.01.2022 - 19:42

Kazakistan’da bir haftadır süren protestolardaki insani bilanço açıklandı.

Sağlık Bakanlığı’nın bildirdiğine göre, 2’si çocuk 164 kişi yaşamını yitirdi.

Kazakistan Cumhurbaşkanlığı’ndan da açıklama geldi. Şiddet olaylarına dönüşen protesto gösterilerinde, hafta boyunca 5 bin 800 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.

Ülke genelinde gözaltına alınanların sayısının 5 bin 135’e çıktığı ifade edilen açıklamada, protestolar esnasında kamu düzeni ve ülkenin anayasal düzenini korurken yaralanan güvenlik güçlerinin sayısının 1300’den fazla olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Şu anda ülkede asayişi ve düzeni sağlamak için terörle mücadele operasyonu devam ediyor. Bugün, ülkenin tüm bölgelerinde durum istikrara kavuştu. Daha önce el konulan bütün yerel yönetim binaları kurtarıldı.” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın