SIYASET

DEVA Partisi lideri: Bu kadar akıl ve bilim dışı bir ekonomi yönetimi görmedim

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bursa’da partisinin İnegöl ilçe kongresine katıldı. Babacan, konuşmasında iktidara yüklendi.

KPSS ve öğretmen atamaları konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ilgili bakanlığa seslenen Babacan, “Gençlerin umudu sizin oyuncağınız değildir. 2020 ve 2021 KPSS sınavlarını ayrı bir takvimle ele alarak öğretmenlerimizin atamasını yapın” dedi.

“KİRALAR ALDI BAŞINI GİTTİ”

Babacan, “İnşaata bu kadar kaynak aktarıldı ama günün sonuna geldiğimizde Marmara Bölgesi depreme hazırlanmış değil. Kiralar aldı başını gitti. Şimdi de öğrenciler ‘Barınamıyoruz’ diyor. Gençlerimiz ‘Üniversiteyi kazandım ama kaydımı yaptıramadım’ diyor” şeklinde konuştu.

“ÜRETİCİNİN YÜZDE 45 DAHA PAHALIYA ÜRETTİĞİ ÜRÜN VİTRİNLERDE NASIL SATILIYOR?”

Pahalılığa ve TÜİK’in enflasyon verilerine değinen Babacan şöyle konuştu;

* Üreticinin ortalama yüzde 45 daha pahalıya ürettiği ürün vitrinlerde nasıl satılıyor? TÜİK’e göre yüzde 19! Esnafımıza göre en az yüzde 30, yüzde 40, yüzde 50. İthal üründe yüzde 100.

* Kurdaki bu artış ne olacak? Hemen enflasyona yansıyacak mı? Kur artınca A’dan Z’ye her şeye zam gelmeyecek mi? Sonra Sayın Erdoğan ‘Etiketlerle savaşacağım’ diyecek. Gerçekten akla ziyan bir durum.

* Ben ve arkadaşlarım seneler evvel Türk lirasından 6 sıfırı atmıştık. Anlaşılan Sayın Erdoğan ve krizlerin ortağı Bahçeli, o sıfırları yeniden eklemekte kararlı. Ne yaparlarsa yapsınlar. Biz ülkemizi bu krizden de çıkartacağız evelallah.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı