GUNDEM

Boğaziçililerden Melih Bulu’ya ‘intihal’ protestosu

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri, rektör Melih Bulu’ya yönelik protestolarına 166’ncı gününde devam etti. Rektörlük binasına sırtını dönerek açıklama yapan akademisyenler, “Üniversitemizdeki tüm birim, fakülte ve enstitülerin müdür ve koordinatörleri seçimle göreve gelmelidir” vurgusu yaptı. Ayrıca, Bulu’nun tezlerindeki intihal iddiaları hatırlatılarak, Boğaziçi’nin Berlin’deki mezunlarından gelen tırnak işaretleri törenle akademisyenlere ve öğrencilere teslim edildi. 

Boğaziçili öğrenci ve akademisyenler, rektör olarak atanan Melih Bulu’ya yönelik kampüs içinde sürdürdükleri protestolara bugün de devam etti. Nöbetlerinin 113’üncü gününde olan akademisyenler, Güney Kampüste bulunan rektörlük binasına sırtlarını döndü, basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından protesto alkışlarla son buldu.

TIRNAK İŞARETLERİYLE GÖNDERMEDE BULUNDULAR

Öte yandan Boğaziçi’nin Berlin’deki mezunlarından gelen kartondan tırnak işaretleri törenle akademisyenlere ve öğrencilere teslim edildi. Rektör atanan Melih Bulu’nun tezlerindeki intihal iddiaları hatırlatılarak, “2 Ocak’ta okulumuz binasına rektör diye koydukları Melih Bulu adlı şahsın, intihallerinde yaptığı emek hırsızlığını unutmadık. Mezunlarımız bu işin peşinde ve dosyayı açıyorlar. Bize, hocalarımız aracılığıyla, eğitim hayatımız boyunca kullanmayı sakın, ne olursa olsun unutmayalım diye bu tırnak işaretlerini ilettiler. Biz de, bu tırnak işaretine ihtiyaç duyan kendini bilmezlere yetiştireceğiz bunları. Tırnaklara, emek hırsızlığı ve intihalleriyle bilinen Melih Bulu’nun baya ihtiyacı var” açıklaması yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı